BU İÇERİĞİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİNİZ?

2017'de hangi dekorasyon modelleri trend olacak?

27 Oca 2017, Cum

Modacılar, tasarımcılar, dekoratörler, modaya yön veren uzmanlar 2017’nin moda renklerini şimdiden belirledi. Yeni yıla girmeden siz de evinizi gözden geçirin. Hangi renkleri tamamen kaldıracak, hangilerini tutacaksınız?…

Bir yılı daha hızla geride bıraktık ve yeni yıla giriş yaptık! Dekorasyon ve mimari dünyası her geçen yıl daha da gelişiyor ve her geçen gün yepyeni tarzlar ve fikirlerle ilerliyor.

Yeni yılda “öz’e” ve “doğaya” dönüş, “romantizm”, “kent yaşamı”, “dijital dünya ve sanal yaşam” konseptleri ön plana çıkıyor. Seçtiğimiz örneklerde hem renk, hem tarz, hem de kombin seçeneklerini bulacaksınız.

Elbette bu gelişmeler her sene önde gelen mimar ve tasarımcıların da katkılarıyla, o senenin genel atmosferine ve ihtiyaçlarına uyumlu bir şekilde gerçekleşiyor. Tıpkı giyim modası gibi, dekorasyon dünyasının da her yıl yenilenen bir modası ve trendleri var.
Deniz mavisi yerine koyu yeşil
Son yılların en popüler rengi şüphesiz ki mavi tonlarıydı. 2017’de deniz ve gece mavisini geride bırakacağız ve evlerimize koyu yeşil tonlarından oluşan dokunuşlar.  Hem karizmatik bir dokuya sahip olan hem de bulundukları mekana derinlik katan koyu yeşil tonlar oturma odalarındaki koltuk takımlarından mutfak dolaplarına kadar her tarz ve fonksiyona uyum gösterebiliyor.

Koyu maviler, baharat tonlu kırmızılar, limon yeşilleri 2017’de sık sık karşımıza çıkacak tonlar. Ancak öyle bir renk var ki baş tacı olacak gibi görünüyor. 

2017'de, renk, desen, mobilya ve tarz açısından dekorasyon trendleri neler olacak dersiniz? İşte bu yıl karşımıza çıkacak en trend dekoratif fikirler…

Metalik pırıltılar

Son yıllarda sıklıkla karşılaştığımız pastel tonlar bugün hâlâ oldukça popüler olsalar da, uzmanlar yılın ilerleyen zamanlarında pastel tonların yerine metalik pırıltıların geçeceğini söylüyorlar. Altın ve gümüş renkli aksesuarlarla gösterişli ama abartılı olmayan bir estetik yeniden evlerimize hakim olacak gibi görünüyor. Ancak metalik pırıltılar demişken belirtmemizde fayda var: Bakır tonları bu senenin trendleri arasında yer almıyor. Yani klasik altın ve gümüş dokunuşlar revaçta olacak. Matlaştırılmış metalik unsurlar ise hâlâ gözdeliğini koruyanlar arasında.

Açık planlar yerine ayrı mutfaklar


Uzun bir süredir kentleşmenin çoğalması ve daha geniş alan ihtiyacı nedeniyle mimari açıdan açık planlı evler oldukça popülerdi. Özellikle mutfağın oturma odasıyla iç içe geçtiği konseptler şehir merkezlerindeki apartman dairelerinde sıklıkla rastladığımız bir tarz. Ancak 2017’yle birlikte artık yavaş yavaş açık plan ev tasarımlarından da vazgeçilmeye başlanacak ve mutfaklar tekrar eskiden olduğu gibi diğer sosyal alanlardan ayrılacak. Bu sene başlayan akımla beraber yeni evlerin çoğunda artık açık mutfakların değil, bağımsız mutfakların olacağı uzman mimarlar tarafından öngörülüyor.

Modern komodinler


Yatak odanızı sıradanlıktan kurtarmak istiyorsanız 2017 dekorasyon öngörülerinin de sizinle aynı fikirde olduğu açık! Sıradan ve klasik baş ucu komodinlerinin yerini modern, yalın ve sıra dışı komodinler alıyor bu sene. Üstelik kendi ellerinizle yapabileceğiniz yaratıcı modeller ya da eski bavullardan ya da eski mobilyalardan yeniden üretebileceğiniz tasarımlar bu modern modellerin başında geliyor.

DİĞER HABERLER