BU İÇERİĞİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİNİZ?

Bahçe mobilyaları seçimi nasıl yapılmalı?

10 Tem 2017, Paz

Sıcak yaz aylarının en iyi alternatifi bahçe, balkon ve teraslar. Peki bu ferah ortamlar nasıl dekore edilmedi?

Sıcak havadan bunalanlar serin ve ferah mekanlara yöneliyor. Ev ortamında ise balkon, teras ve bahçeler en iyi seçenek haline geliyor.
 
Peki yaz aylarında keyifli zaman geçirmemizi sağlayan bu alanlar nasıl dekore edilmeli?  
Bahçe mobilyalarınızı uzun süre kullanmak için alırken, bazı özelliklere dikkat etmelisiniz.
 
Bahçeniz için mobilya alırken, aldığınız mobilyaların, bahçenizin bulunduğu alanın hava şartlarına uygun malzemeye sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Bahçe mobilyaları, ahşap ve plastik malzemeli olarak ikiye ayrılır. Bahçe için mobilya seçiminde, bu iki malzemenin hangisinin bahçenize uygun olduğunu saptamanız gerekir.
 
Bahçe mobilyalarını, yağmur, güneş, kar, rüzgâr ve toz gibi doğal etkenler doğrudan etkiler. Bulunulan iklim şartları göz önüne alınarak, bahçe mobilyası seçilmesi önerilir. Ancak hangi tür mobilya seçilirse seçilsin, onları güneş ışığından korumanın önemli olduğu bilinmelidir.
 
Bahçe Mobilyaları Nasıl Olmalıdır?
Eğer seçiminiz ahşap mobilyadan yana olacaksa, almaya karar verdiğiniz mobilyanın yoğunluğu yüksek, dış hava şartlarına uyum sağlayabilecek bir ağaçtan yapılmış olmasına dikkat edin. Tik, akasya, sarı bolou gibi ağaçlar bahçe mobilyası için uygun ağaçlar arasındadır.
Tik ağacından yapılmış bahçe mobilyalarının hepsi aynı kalitede değildir. Tik ağacından yapılan mobilyalar kalite açısından üç ayrı sınıfta toplanır.
 
Bahçeniz için plastik mobilya düşünüyorsanız, plastiğin yapımında kullanılan kimyasal maddenin kalitesini göz önünde bulundurun.
 
Kalitesiz plastikler zamanla güneşte beyaz rengini kaybederek, sarılaşır. Ayaklarının kırılması da kalitesiz plastik mobilyalarda sık rastlanan sorunlar arasında yer alır.
Paslanmaz çelikten üretilen bahçe mobilyaları, dört mevsim kullanılabilme özelliği taşır. Ayrıca, tik, açık hava şartlarına en dayanıklı ağaç olduğundan, mobilya seçiminde göz ardı edilmemesi önerilir.
Alüminyum üzeri, rattan örgülü bahçe mobilyaları, hafif ve yıkanabilir olma özellikleri ile öne çıkmaktadır. 
 
Ayrıca, paslanmaz ve bakım gerektirmeme gibi avantajları vardır.
Bahçe mobilyalarında, su bazlı koruyucu ile temizlenen ürünler, uzun yıllar orijinal renklerini koruyacağından tavsiye edilir.
Zevkinize uygun bahçe mobilyaları ve aksesuarları için MASKO'da farklı seçenekler bulabilirsiniz.
Haftanın 7 günü ziyaret edebileceğiniz dünyanın en  büyük mobilya kentinde iyi alışverişler...

DİĞER HABERLER