BU İÇERİĞİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİNİZ?

Ferah banyo dekorasyonu nasıl yapılır?

24 Eki 2017, Sal

Daha ferah ve modern banyolar için muhteşem tasarımlar...

Ev dekorasyonlarında en az özen gösterilen alanların başında banyolar geliyor, oturma odaları ve mutfak gibi trafiği fazla alanların dekorasyon çalışmalarından dolayı ne yazık ki banyolara fazla zaman ayrılmıyor. Ülkemizde yaşam alanları ne yazık ki rahatça dekorasyon çalışmaları yapmak için pek uygun değil, şehir yaşamı malum apartman daireleri sınırlı büyüklüğe sahipler.

Küçük banyo dekorasyonu nasıl olmalı işte size işin incelikleri..

Etajerli lavabolar tercih edin :  Ayaklı lavabolar yerine etajerli lavabolar tercih etmek küçük banyolar için en doğru seçimler arasında geliyor. Extra yere ihtiyaç duymadan lavabo altını depolama amaçlı kullanmak için banyoda doğru bir seçim olacaktır. Banyo düzeni açısından size büyük kolaylık sağlayacağından emin olabilirsiniz.

Orka Ezine

Açık ve pastel renkler kullanın :  Hangi yaşam alanı olursa olsun açık renkler mekanda her zaman daha rahat ve ferah bir atmosfer yaratır. Banyo duvarları yada zemin rengi için yapacağınız seçimlerde beyaz yada pastel tonlar kullanarak görsel olarak banyoda rahatlık hissi uyandırabilirsiniz. Banyo fayans seçimlerinizde sade beyazlar yerine biraz renk katmak için çiçekli banyo fayansları tercih edebilirsiniz. Küçük banyo dekorasyonu için kesinlikle koyu renk duvar ve zemin renklerinden uzak durmalısınız, koyu renkler kısıtlı alanı daha sıkıcı ve boğucu bir hale getirebilir.

Orka Luna
Orka Luna

Küçük banyolar için dolap seçimi :  Banyo dolapları olmazsa olmazlar arasında tabi ki, banyo düzenini sağlamak adına tercih edeceğiniz banyo dolaplarında özellikle aynalı kapaklara sahip banyo dolapları ile küçük banyoyu olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz, ufak bir dekorasyon hilesi olarak bu ayrıntıyı değerlendirmenizi öneriyoruz.
Kalabalığı ortadan kaldırın : Özellikle küçük bir banyoda ufak parçalar dağınık bir görünüm oluşturabilir, banyoda hem düzeni sağlamak hemde kalabalıktan uzak bir dekorasyon stili elde etmek için banyo aksesuarları yada ufak tefek eşyaları mümkünse dolap içlerinde saklayın.

Orka Urla

Duvarda dekoratif raflar kullanın :  Küçük banyo dekorasyonu söz konusu ise boş duvarların değerlendirilmesi kesinlikle gerekli bir düzenlemedir. Boş duran duvarlarda kullanacağınız dekoratif raflar, askılıklar yada duvara monte dolaplar ile banyoda daha fazla yer açarak kalabalığı ortadan kaldırabilir ve daha düzenli bir banyo dekorasyonu elde ederseniz. Bu sayede banyonuz küçük olsa bile daha düzenli ve rahat bir görünüme sahip olacağından ferah bir his uyandıracaktır.

Orka Fıore

Büyük aynalar kullanın :  Özellikle lavabo üstü alan için geniş ve büyük aynalar kullanarak ufak bir göz yanılması ile küçük banyonuzu daha büyük gösterebilirsiniz. Yeterli bir aydınlatma ile banyonuzu daha parlak gösterebilirsiniz.

Miami Klasik Banyo

DİĞER HABERLER