BU İÇERİĞİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİNİZ?

Klasik salon dekorasyonu için öneriler

26 Eki 2017, Per

Evimizin vitrini salonlar nasıl dekore edilmeli? Klasik salon dekorasyonu nasıl yapılır? İşte detaylar...

Günümüzde, gelişen teknoloji her alana yansıdı. Çevremizden okulumuza, iş yerlerimizden evlerimize ... Bu süreçte evlerimizdeki dekorasyon stilimiz de farklılık göstermeye başladı. Modern tarzda yerleşimler artmaya başladı.

Teknolojik ürünler hızla evlerimizde yerlerini aldılar. Ama modayı takip etmek yerine, eşyaların ruhuna inanan insanlar için hala klasik dekorasyon vazgeçilmez. Klasik dekorasyonun en çok kullanıldığı alan ise salonlarımız. Salonlarımızın ihtişamını arttıran, yaşayan bir evi yansıtan klasik dekorasyonun ayrıntılarına dikkat ederek kendi evimizi de bu şekilde dekore edebiliriz.

Toprak ve kahve tonları...

Klasik dekore edilmiş salonlarda mutlaka toprak tonları veya canlı renkler kullanılmalıdır. Bej, kahverengi tonlarının uyumu oldukça güzel bir seçenek sunuyor. Bunun yanısıra mor ve beyaz uyumuyla da klasik bir dekorasyon yakalabiliriz. Bej, kahverengi duvar renklerinde, aynı tonlarda duvar kağıdı kullanılabilir. Büyük ihtişamlı perdele rde vazgeçilmezlerdendir. Açık renk tüllerin üzerinde koyu renkte fon perdelerle evimizde derinlik sağlayabiliriz.

Şehrazat Koltuk Takımı

Koltuk takımlarında aranan özellik ise rahat ve geniş olmalarıdır. Büyük ve sayıca fazla kullanılan koltukla aynı renk kırlentler olmalı.

Oturma grubunun yanındaki fiskos masasının üzerinde büyük ihtişamlı abajurlar ile de bütünlük sağlayabilirsiniz. Tavandaki ışıklandıma sistemi ise en çok göze çarpacak detayların başında geliyor. İhtişamlı bir avize, tüm salonun dekorasyonun efsaneleştirir.

Şehrazat Koltuk Takımı


Bu arada salonunumuzda kullanacağımız bibloların ve çerçevelerin seçimi salona yakışacak ve uyumlu renklerde olmalıdır. Klasik dekorasyonun en güzel tamamlayıcıları ise kuşkusuz mumlardır. Her zaman şıklık yaratan bu güzel detayları evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz.

Yorucu günlerin ardından kendimizi büyük bir rahatlığa bıraktığımız güzel evlerimize ufak dokunuşlarla hayat katmalıyız. Böylelikle daha mutlu bir hayatın kapıları aralanacak.

DİĞER HABERLER