BU İÇERİĞİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİNİZ?

Köşe koltuk dekorasyonu hakkında bilmeniz gerekenler

14 Mar 2017, Sal

Köşe koltuk dekorasyonu nasıl yapılmalı?

Köşe koltuklar farklı tasarımlarda her mobilya mağazasında karşınıza çıkıyor. Köşeli koltuk modellerini oturma odanız ya da salonunuzda kullanırken nasıl bir dekorasyon yapacağınıza karar vermelisiniz. Klasik ya da modern tarzda seçeceğiniz köşe koltuklar tarzı ne olursa olsun samimi ve sosyal bir görüntü oluştururlar.

Köşe koltukların rengini nötr renkler arasından seçmelisiniz. Bu size dekorasyonda esneklik kazandıracaktır. Bej, krem, gri gibi renkleri seçerek her renkle uyumlu koltuk takımına sahip olacaksınız. Aksesuarları ve duvar rengini değiştirmeniz dekorasyonunuzda yenilikler yapmanız için yeterli olacaktır.

Maya Köşe Koltuk
Maya Köşe Koltuk

Salonlar genellikle dar uzun, L plan ya da kare şeklinde tasarlanmaktadır. Her tasarımın şekline göre çözümler üretilebilir ve her plan sorunlu alanlar işlevsel olarak değerlendirilebilir. Salonunuzda mobilya düzenlemesi yaparken mobilyaların birbirlerine engellememesi ve  salon içerisinde rahatça hareket edebilecek alanlar oluşturulması göz önünde tutulmalıdır.

L koltuk, odanın odak noktasının tam karşısına yerleştirilir. Örneğin, en büyük parça kanepe ise, onun şömine ya da pencerenin karşısına yerleştirilmesi uygun olabilir.  Sonra, diğer oturma ünitesi, kanepenin 90 derece yanına yerleştirilir. Böylece bir L oluşturulur. Dar ve uzun odalarda, köşe takımının uzun kenarını odanın uzun duvarına paralel yerleştirmeniz, odada daha havadar bir görünüm sağlayabilir.

Küçük puflar da köşe takımları söz konusu olduğunda her zaman işe yarayacaktır. Odada ekstra koltuk için yer kalmadığında, kalabalık misafir için ya da sadece görüntüyü dengelemek için puflardan faydalanabilirsiniz.

Klasik model köşe takımlarında berjerler farklı renk seçilip aynı renk minderlerle kombinlendiğinde şık bir oturma grubu ile evinizi dekore etmiş olursunuz...

Rudiana Köşe Koltuk
Rudiana Köşe Koltuk

Düz minderlere sahip köşe takımlarda kullanacağınız yastıkların büyük önemi vardır. Yastık desenlerinde ve renklerinde uyumlu ve dikkat çekici seçimler yapabilirsiniz. Renkli yastıkların yanında kullanacağınız koltuk şalları ve örtüler de yine aynı şekilde dikkat çekici olacak görsel düzenlemelerdendir.

Halı seçiminde de renk ve stil seçimlerinizi göz önünde bulundurarak koltuğunuza uygun boyutlarda ve özelliklerde seçilmelidir.

Yatak ve baza olarak kullanılabilen köşe takımları dar ve küçük odaların dekorasyonunda tercih nedeni oluyor.

Modern Yataklı Bazalı Köşe
Modern Yataklı Bazalı Köşe
Köşe koltuk ile dekorasyon fikirleri araştırıyorsanız sitemizdeki köşe koltuk takımlarını inceleyebilirsiniz...

DİĞER HABERLER