Odanız da Kumaş Etkisi.

En basit tabirle, her türlü dokunmuş materyale kumaş adını veriyoruz.

KUMAŞ ETKİSİ

Pek çok farklı iplik bir araya gelerek kumaşı meydana getirdiği gibi, pek çok farklı kumaş çeşidi de bir araya gelerek farklı stiller meydana getirebiliyor. Bu yazımızda, farklı kumaşlar kullanarak kişisel stilinizi evinizin dekorasyonuna nasıl yansıtabileceğinizi keşfedeceğiz.

 

Modern Klasik

Geleneksel mobilya parçalarını günümüzün trend kumaşlarıyla kullanarak zarif bir stil elde edebilirsiniz. Klasik mobilyalarınızı, doğal kumaşlar ve parlak desenlerle bir arada kullanarak tazelemeniz ve modernize etmeniz mümkün.

Eğlenceli ve sade desenleri klasik dekorasyonunuzla kontrast yaratacak şekilde kullanarak göz alıcı bir etki ortaya çıkarabilirsiniz. Aynı etkiyi kumaş renkleriyle yaratmanız da mümkün. Klasik koltuklarınızı modaya uygun, renkli kumaşlarla kaplatarak evinize modern bir hava kazandırabilirsiniz.

Çağdaş Minimalist

Modern dünyanın koşuşturması, modada, mobilyada ve günlük yaşamda daha minimal yaklaşımları cesaretlendiriyor. Minimalizmi evinizin dekorasyonunda bir tema olarak kullanıp kumaşların nasıl daha modern ve şık alanlar yaratabileceğine inanamayacaksınız. Güçlü geometrik desenler, soğuk renkler ve gri tonları halı, kilim ya da dekoratif objelerinizde kullanarak zahmetsizce çok daha modern bir stil elde edebilirsiniz.

 

Gündelik Şıklık

Hem davetkar hem de rahat bir yaşam alanı yaratmak istiyorsanız yine kumaşlar yardımcınız olacak. Rahatlatıcı bir mekân için olabildiğince zengin desenler ve güçlü renkler kullanın. Şeritli koltuk örtüleri, güzel desenli yastıklar, kurtarınız olacak. Koltuklarınızı uyumlu renklerde bolca yastıkla daha davetkar bir hale getirebilirsiniz. Berjerlerinizin üzerine atacağınız koltuk şalları, bambaşka bir hava yaratır. Güçlü çizgileri, minik çiçek desenleriyle kombinleyin.