Sermin Yaşar Mutlu Anneler Mutlu Çocuklar Semineri

Çocuk ve aile edebiyatı alanında kitapları olan ünlü yazar Şermin Yaşar ile Masko Kadınlar Klübü Etkinliği

Masko kadınlar kulübünün ilk etkinliği olan Çocuk ve aile edebiyatı alanında kitapları olan aynı zamanda Oyuncu Anne olarakda bilinen ünlü yazar Şermin Yaşar ile Mutlu Anneler, Mutlu Çocuklar etkinliğimiz 26 Ocak Cumartesi Saat 14:00'da Masko AVM konferans salonunda düzenlecektir.

Etkinlikte Masko Kadınlar Kulübüne özel ayrıcalıklar sizi bekliyor olacak.

Peki Sermin Yaşar Kimdir?

Şermin Yaşar

 

Oyuncu Anne lakabıyla tanınan Şermin Yaşar 1982 yılında Almanya’nın başkenti Berlin’de doğmuştur. Bir müddet sonra Türkiye’ye gelen yazar eğitimini burada almıştır. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü okuyan yazar yine bu alanda yüksek lisansını yapmıştır. Bir reklam ajansında reklam yazarlığı yapmıştır. 

Üç çocuk annesi olan yazarın çocuklarının adı Tuna, Mete ve Name’dir. 2017 yılında eşinden boşanan yazarın eşinden aldığı Çarkacı soyadıyla yazmayı bırakmış, kızlık soyadı olan Yaşar’ı kullanmaya başlamıştır.

Şermin Yaşar’ın Edebi Yönü

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’da Oyuncu Anne adıyla bir hesap açan Şermin Yaşar burada paylaştıkları sayesinde dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. 

Piyasada çocuklar için oyun önerisi az olduğu için çocukların hayal dünyasının gelişmesini sağlayan, onlarla diyalog kurulabilen, el becerilerinin gelişmesini sağlayan, kişisel gelişimine katkıda bulunacak aktiviteler yapmıştır. 

Geliştirdiği bu oyunları bir kitapta toplamak istemiştir. Bunun için ilk kitabı olan Başlarım Şimdi Anneliğe eserini kaleme almıştır. Bu kitap kısa sürede çok satanlar listesine girmeyi başarmıştır.

Bu başarısından sonra çocukların kişisel gelişimi amacıyla çocuk kitapları yazmayı sürdürmüştür. Şu anda çocuk hikayeciliği alanında oldukça ünlü olan yazar bu alanda meslek hayatını sürdürmeyi düşünmektedir.

Şermin Yaşar’ın Eserleri

• Başlarım Şimdi Anneliğe

• Oyun Takvimi 2016 : Her Güne Bir Oyun

• Oyuncu Anne Çocuğuyla Nitelikli Zaman Geçirmek İsteyen Annelere Rehber Kitap

• Çok Hayal Kuran Çocuk

• Ev Yapımı Sihirli Değnek

• Kötü Alışkanlıklara İyi Öneriler

• Dedemin Bakkalı

• Dedemin Bakkalı Çırak

• Tarihi Hoşça Kal Lokantası

Şermin Yaşar’ın yetişkinler için yazdığı kitapları da vardır. Ancak o daha çok çocukların gelişimi üzerine kitap yazmayı sevmektedir.

Kaynak : kidega.com